Tashabbuskor guruh a’zolari yozgi maktabi o‘z ishini yakunladi
Qashqadaryo viloyatida joylashgan “Miraki” dam olish maskanida “Qishloq joylarni barqaror rivojlantirish” loyihasi doirasida yozgi maktab o‘tkazilayotgani haqida xabar bergandik.
Tashabbuskor guruh vakillari uchun tashkil qilingan mazkur yozgi maktabning 3-kunida ishtirokchilar mahallada ishlashda yuzaga keladigan muammolarni yechish, barqaror ijtimoiy-iqtisodiy va ekologik infratuzilma loyihalarini shakllantirish, jamoaviy loyihalarni rejalashtirish va ularning taqdimotini o‘tkazish jihatlar bo‘yicha ma’lumotlar oldilar.
Mashg‘ulotlar davomida qatnashchilar nazariy bilimlar olish bilan birga turli jamoaviy o‘yinlar, qiziqarli savol-javoblar hamda amaliy topshiriqlarda ham faol ishtirok etishdi.

Летняя школа для членов инициативной группы завершила свою работу
Ранее мы сообщали, что в рамках проекта «Устойчивое развитие сельской местности» на территории зоны отдыха «Мираки», расположенной в Кашкадарьинской области, стартовала летняя школа.
На третий день летней школы, организованной для представителей инициативной группы, участники получили информацию о подходах к решению проблем, возникающих при работе в микрорайонах, формировании устойчивых социально-экономических и экологических инфраструктурных проектов, планировании коллективных инициатив и их презентации.
В ходе тренинга, помимо теоретических занятий, участники активно участвовали в различных командных играх, занимательных викторинах и практических заданиях.