Tashabbuskor guruh a’zolari yozgi maktabi o‘z ishini yakunladi
Qashqadaryo viloyatida joylashgan “Miraki” dam olish maskanida “Qishloq joylarni barqaror rivojlantirish” loyihasi doirasida yozgi maktab o‘tkazilayotgani haqida xabar bergandik.
Tashabbuskor guruh vakillari uchun tashkil qilingan mazkur yozgi maktabning 3-kunida ishtirokchilar mahallada ishlashda yuzaga keladigan muammolarni yechish, barqaror ijtimoiy-iqtisodiy va ekologik infratuzilma loyihalarini shakllantirish, jamoaviy loyihalarni rejalashtirish va ularning taqdimotini o‘tkazish jihatlar bo‘yicha ma’lumotlar oldilar.
Mashg‘ulotlar davomida qatnashchilar nazariy bilimlar olish bilan birga turli jamoaviy o‘yinlar, qiziqarli savol-javoblar hamda amaliy topshiriqlarda ham faol ishtirok etishdi.

The Summer School for members of the Initiative Group has concluded
Earlier, we reported that the summer school had started at the Miraki recreation area in Kashkadarya region as part of the Sustainable Rural Development Project.
On the third day of the summer school, organized for representatives of the initiative group, participants received information on approaches to solving problems arising in neighborhoods, developing sustainable socio-economic and environmental infrastructure projects, planning collective initiatives, and presenting them.
During the training, in addition to theoretical sessions, participants actively engaged in various team games, engaging quizzes, and practical tasks.