Xorazmda mahalla va maishiy xizmat ko‘rsatish markazi qurilishi bo‘yicha ishlar davom etmoqda
Xorazm viloyatining Bog‘ot tumanida “Qishloq joylarni barqaror rivojlantirish” loyihasi doirasida mahalla va maishiy xizmat ko‘rsatish markazi qurilishi ishlari qizg‘in davom etmoqda.
Umumiy maydoni 800 m2 ni tashkil etuvchi mazkur binoda mahalliy aholi talab va istaklaridan kelib chiqib, shuningdek MFY ixtisoslashuvi bo‘yicha turli xizmat ko‘rsatish obyektlari, davlat xizmatlari ko‘rsatuvchi bo‘limlar joylashadi.
Pudratchi tashkilot “Botir texnik” MChJ tomonidan joriy yilning iyun oyida qurilishi boshlangan obyektning bugungi kunda 3 qavati ko‘tarilib, binoning ustki qishmini yopish, tashqi va ichki qismlarida qurilish ishlari davom etmoqda.

The construction of the mahalla and the household service center in Khorezm continues
As part of the Sustainable Rural Development Project, the public service and household center construction is underway in the Bogat district of Khorezm region.
The 800 m² building will house various service facilities and departments for household services, tailored to the needs and preferences of residents, as well as the specialization of the MCA.
As of today, 3 floors of the facility, the construction of which was started in June this year by the contracting organization Botir Tekhnik LLC, have been raised and construction works continue in the upper part of the building, on the outer and inner parts.