Xorazmda mahalla va maishiy xizmat ko‘rsatish markazi qurilishi bo‘yicha ishlar davom etmoqda
Xorazm viloyatining Bog‘ot tumanida “Qishloq joylarni barqaror rivojlantirish” loyihasi doirasida mahalla va maishiy xizmat ko‘rsatish markazi qurilishi ishlari qizg‘in davom etmoqda.
Umumiy maydoni 800 m2 ni tashkil etuvchi mazkur binoda mahalliy aholi talab va istaklaridan kelib chiqib, shuningdek MFY ixtisoslashuvi bo‘yicha turli xizmat ko‘rsatish obyektlari, davlat xizmatlari ko‘rsatuvchi bo‘limlar joylashadi.
Pudratchi tashkilot “Botir texnik” MChJ tomonidan joriy yilning iyun oyida qurilishi boshlangan obyektning bugungi kunda 3 qavati ko‘tarilib, binoning ustki qishmini yopish, tashqi va ichki qismlarida qurilish ishlari davom etmoqda.

Работы по строительству махалли и центра бытового обслуживания в Хорезме продолжаются
В рамках проекта «Устойчивое развитие сельской местности» в Богатском районе Хорезмской области активно ведутся работы по строительству центра обслуживания населения и быта.
В здании общей площадью 800 м² разместятся различные объекты обслуживания и отделы бытовых услуг, ориентированные на спрос и пожелания жителей, а также специфику СГМ.
На сегодняшний день 3 этажа объекта, строительство которого было начато в июне этого года подрядной организацией ООО «Ботир Техник», подняты и продолжаются строительные работы в верхней части здания, на внешней и внутренней частях.