Yangibozor tumanidagi mahallalarning infratuzilmasi yangilanmoqda
Iqtisodiyot va moliya vazirligining “Qishloq joylarni barqaror rivojlantirish” loyihasi doirasida hududlarda rekonstruksiya va kapital taʼmirlash ishlari qizgʻin davom etmoqda. Xorazm viloyatining Yangibozor tumanining “Hamid Olimjon” mahalla fuqarolar yigʻini hududi ham loyihaga kiritilgan boʻlib, bugungi kungacha mahallada aholiga maishiy xizmatlar koʻrsatishga moʻljallangan mahalla markazi qurib foydalanishga topshirilgan.
Bugunga kelib esa “Hamid Olimjon” mahallasida 7,5 km ichki yoʻllarni taʼmirlash, 4 km piyodalar yoʻlakchasini qurish ishlari yakunlanish arafasida.
Shuningdek, kelgusida mahallada loyiha doirasida mavjud bolalar bogʻchasini rekonstruksiya qilish, 100 qatnovli oilaviy shifokorlik punktini qaytadan qurish kabi ishlar amalga oshiriladi.

В рамках проекта Министерства экономики и финансов Республики Узбекистан «Устойчивое развитие сельской местности» в регионах активно продолжаются работы по реконструкции и капитальному ремонту объектов инфраструктуры.
В частности, территория махалли «Хамид Олимжон» Янгибазарского района Хорезмской области также включена в проект. На сегодняшний день здесь уже построен и введён в эксплуатацию махаллинский центр, предназначенный для оказания бытовых услуг населению.
В настоящее время в махалле завершаются работы по ремонту 7,5 км внутренних дорог, а также строительству 4 км пешеходных дорожек.
Кроме того, в перспективе в рамках проекта предусмотрены реконструкция существующего детского сада и строительство нового семейного врачебного пункта на 100 посещений в смену.