Islom taraqqiyot bankining loyihalarni oʻrganish va tahlil qilishga qaratilgan navbatdagi missiyasi ish boshladi
Islom taraqqiyot banki vakillarining Iqtisodiyot va moliya vazirligi bilan hamkorlikda amalga oshirilayotgan “Qishloq joylarni barqaror rivojlantirish” va “Qishloq joylarni kompleks rivojlantirish” (2-bosqich) loyihalari doirasidagi ishlarni oʻrganish, erishilgan natijalarni tahlil qilish hamda kelgusi vazifalarni belgilab olishga qaratilgan missiyasi boshlandi.
Missiyaning birinchi kunida Birlashtirilgan loyihalarni amalga oshirish guruhi bilan loyihalarning bugungi holati, subloyihalardagi xarid jarayonlari, moliyaviy koʻrsatkichlar hamda loyihalarni jadallashtirish imkoniyatlari tahlil qilindi.
Shu bilan birga, hamkorlikdagi loyihalarni amalga oshirishda koʻmakchi hamkor tashkilot BMT Taraqqiyot dasturi vakillari bilan subloyihalarni amalga oshirishda tashkilot tomonidan bajarilgan ishlar, mutaxassislarning aholi bilan ishlash tamoyillari, keyingi rejalari ham koʻrib chiqildi.
Missiya kun tartibidan amalga oshirilayotgan loyihalar bilan yaqindan tanishish, aholi uchun yaratilayotgan qulayliklarni baholash maqsadida hududlarga safarlar ham belgilangan.

Стартовала миссия Исламского банка развития по оценке реализации проектов
Очередная миссия представителей Исламского банка развития началась с целью изучения хода реализации, анализа достигнутых результатов и определения дальнейших приоритетных задач в рамках проектов «Устойчивое развитие сельской местности» и «Комплексное развитие сельской местности» (2 фаза), реализуемых совместно с Министерством экономики и финансов Республики Узбекистан.
В первый день миссии с Объединённой группой реализации проектов были обсуждены текущее состояние проектов, процессы закупок в рамках субпроектов, финансовые показатели, а также возможности ускорения реализации проектов.
Кроме того, состоялись встречи с представителями Программы развития Организации Объединённых Наций — партнёрской организации, оказывающей содействие в реализации совместных проектов. В ходе обсуждений стороны рассмотрели деятельность организации по реализации субпроектов, подходы специалистов к взаимодействию с населением, а также дальнейшие планы.
В повестку миссии также включены выезды на проектные объекты с целью более детального ознакомления с реализуемыми мероприятиями и оценки создаваемых для местного населения условий и возможностей.