Islom taraqqiyot banki vakillarining Oʻzbekistonga navbatdagi missiyasi davomida “Qishloq joylarni barqaror rivojlantirish” va “Qishloq joylarni kompleks rivojlantirish” (2-bosqich) loyihalari boʻyicha uchrashuv boʻlib oʻtdi.
ITBning Olmaotadagi mintaqaviy xabidan loyihalar boʻyicha mintaqaviy menejer Farid Xon, loyihalar boshqaruvi boʻyicha mutaxassis Zarangez Maxmudova va boshqa bank xodimlaridan iborat missiya loyihalarning joriy holati, oldinda turgan vazifalar hamda hamkorlikning istiqbollarini muhokama qilishdi.
Tomonlar oʻrtasida amalga oshirib kelinayotgan ikkita loyiha orqali bugungi kunda respublikaning 6 ta viloyati va Qoraqalpogʻiston Respublikasidagi 40 dan ortiq tumanlarida ijtimoiy soha hamda infratuzilma obyektlarini qurish va taʼmirlash ishlari amalga oshirilib kelinmoqda. Uchrashuv davomida mazkur hamkorlikni davom ettirish istiqbollari oʻrganildi.

В ходе очередной миссии представителей Исламского банка развития (ИБР) в Узбекистан состоялась встреча, посвященная реализации проектов «Устойчивое развитие сельской местности» и «Комплексное развитие сельской местности» (II этап).
В состав делегации Регионального хаба ИБР в Алматы вошли региональный менеджер проектов Фарид Хан, специалист по управлению проектами Зарангез Махмудова, а также другие представители Банка. В ходе встречи были обсуждены текущий ход реализации проектов, приоритетные задачи на предстоящий период и перспективы дальнейшего сотрудничества.
В рамках двух совместно реализуемых проектов в настоящее время ведутся строительство и реконструкция объектов социальной сферы и инфраструктуры более чем в 40 районах шести областей Республики Узбекистан и Республики Каракалпакстан. Стороны также рассмотрели перспективы дальнейшего развития и укрепления партнерства.