Islom taraqqiyot banki vakillarining Oʻzbekistonga navbatdagi missiyasi davomida “Qishloq joylarni barqaror rivojlantirish” va “Qishloq joylarni kompleks rivojlantirish” (2-bosqich) loyihalari boʻyicha uchrashuv boʻlib oʻtdi.
ITBning Olmaotadagi mintaqaviy xabidan loyihalar boʻyicha mintaqaviy menejer Farid Xon, loyihalar boshqaruvi boʻyicha mutaxassis Zarangez Maxmudova va boshqa bank xodimlaridan iborat missiya loyihalarning joriy holati, oldinda turgan vazifalar hamda hamkorlikning istiqbollarini muhokama qilishdi.
Tomonlar oʻrtasida amalga oshirib kelinayotgan ikkita loyiha orqali bugungi kunda respublikaning 6 ta viloyati va Qoraqalpogʻiston Respublikasidagi 40 dan ortiq tumanlarida ijtimoiy soha hamda infratuzilma obyektlarini qurish va taʼmirlash ishlari amalga oshirilib kelinmoqda. Uchrashuv davomida mazkur hamkorlikni davom ettirish istiqbollari oʻrganildi.

Prospects for cooperation discussed with Islamic Development Bank Representatives
A meeting on the Sustainable Rural Development Project and the Integrated Rural Development Project (Phase II) was held during the latest mission of representatives of the Islamic Development Bank (IsDB) to Uzbekistan.
The IsDB delegation from the Bank’s Regional Hub in Almaty included Farid Khan, Country Operations Manager, Zarangez Makhmudova, Project Management Specialist, and other Bank representatives. During the meeting, the participants discussed the current implementation status of the projects, upcoming priorities, and prospects for further cooperation.
Through these two jointly implemented projects, construction and rehabilitation of social infrastructure and public facilities are currently being carried out in more than 40 districts across six regions of Uzbekistan and the Republic of Karakalpakstan. The parties also explored opportunities to further strengthen and expand their partnership.